Polski Związek Niewidomych w Białymstoku razem z WOŚP

Przejrzyj na oczy – 30 FINASŁ WOŚP!!!!

Kochani,
Jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów.

Doskonale wiemy, że kluczem do skutecznego leczenia wzroku jest diagnostyka i profilaktyka, dlatego chcieliśmy, aby jak najwięcej polskich dzieci miało dostęp do bezpłatnych, przesiewowych badań ostrości wzroku. Cieszymy się, że partnerem naszej akcji została grupa Essilor (Essilor Polonia sp. z o.o.; JZO s.a.; JAI KUDO Polska sp. z o.o.), bo za ich sprawą akcja “Przejrzyj na oczy”, czyli program bezpłatnych, przesiewowych badań ostrości wzroku u dzieci będzie realizowany w salonach partnerskich. Udział w akcji jest też otwarty dla każdego salonu, który zapewni przynajmniej 4 dni, w których dzieciom oferowane będą darmowe badania ostrości wzroku. Program ma też na celu przekazanie dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin bezpłatnych okularów.
Może w Waszej okolicy są salony optyczne? Zajrzyjcie do nich i porozmawiajcie – może nie wiedzą jeszcze, że mogą włączyć się do tej akcji i pomagać dzieciom.
Do wzięcia udziału w akcji, która potrwa od 17 stycznia do 28 lutego 2022 roku, zachęcamy wszystkie salony optyczne.

W tym roku cel WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest nam nadzwyczajnie bliski.
Promujcie i udostępniajcie informacje o celu zbiórki.
A kto może, niech wpłaci grosik aby tym małym żyło się łatwiej i widziało lepiej,

Szaczegóły na:
https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/akcja-przejrzyj-na-oczy

#opisujemy
Na zdjęciu znajduje się plakt promujący 30 Finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy.

Dołącz do nas

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz